A A A K K K
людям із порушенням зору
Комунальне некомерційне підприємство "Центр первинної медико-санітарної допомоги №1" Оболонського району м. Києва

Що робити, якщо я чи моя дитина контактували з хворим на кір?

Дата: 23.10.2024 12:25
Кількість переглядів: 91

Кір — небезпечне дуже заразне вірусне захворювання, що швидко поширюється.

Вірус кору поширюється під час кашлю та чхання, тісних особистих контактів. Вірус лишається активним і живе в повітрі або на інфікованих поверхнях протягом 2 год. Інфікована людина може передавати вірус ще за чотири дні до і за чотири дні після появи у неї висипу.

Першою ознакою кору зазвичай є значне підвищення температури приблизно через 10–12 днів після інфікування, яке триває 4–7 днів.

На цій початковій стадії можуть виникати нежить, кашель, почервоніння очей і сльозотеча, а також дрібні білі плями на внутрішній поверхні щік.

За кілька днів з’являється висип — спочатку, як правило, на обличчі та верхній частині шиї. Приблизно через три дні висип розповсюджується по всьому тілу, включно із руками та ногами. Він тримається 5–6 днів і потім зникає. У середньому, висип з’являється через 14 днів (від 7 до 18 днів) після впливу вірусу.

За появи перших симптомів - негайно звертайтеся до лікаря!

 

Що робити, якщо я чи моя дитина контактували з хворим на кір?

Єдиним надійним захистом від кору є щеплення. 9 із 10 невакцинованих людей, які контактували з хворим, теж інфікуються. Якщо у школі (дитсадку) або там, де ви мешкаєте, хтось захворів на кір, негайно зверніться до лікаря. Чим швидше ви це зробите, тим більше шансів уберегтися від хвороби.

За Національним календарем профілактичних щеплень від кору проводять щеплення вакциною КПК, яка захищає також від краснухи та епідемічного паротиту (свинки). Першу дозу вакцини дітям вводять в 1 рік та в 6 років - другу дозу. Але в умовах спалаху захворювання передбачена та можлива дострокова вакцинація.

В яких випадках потрібно вакцинуватися раніше строку?

  • Якщо дитина віком від 6 місяців до 12 місяців контактувала з хворим на кір, їй необхідно якнайшвидше – бажано протягом 72 годин – ввести одну дозу вакцини КПК.
  • Якщо з хворим контактувала дитина 1-5 років, яка має одне щеплення, як і передбачено календарем, то їй необхідно якнайшвидше ввести другу дозу вакцини. Втім, якщо попередню дозу КПК вона отримала зовсім нещодавно, то слід витримати перерву в один місяць від неї. Повторно вводити дозу вакцини в 6 років не потрібно, якщо дитина отримала другу дозу раніше. Графік та необхідність додаткових щеплень визначає виключно лікар після огляду пацієнта.

Якщо ви чи ваша дитина контактували з хворим на кір, обов’язково зв’яжіться із сімейним лікарем, адже це допоможе уникнути захворювання чи перенести можливі ускладнення легше.


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень